Sprawcy kradzieży i usiłowania kradzieży katalizatorów z dozorem

Sprawcy kradzieży i usiłowania kradzieży katalizatorów z dozorem

Wszystko działo się szybko. Kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkańca osiedla, policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego z Gniezna zatrzymali dwóch mieszkańców Poznania. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych, ponieważ próbowali ukraść katalizator z mitsubishi. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, ustalili, że ci sami mężczyźni wcześniej ukradli inny katalizator. Sprawcy usłyszeli zarzuty. W Prokuraturze Rejonowej w Gnieźnie zastosowano dozór policyjny wobec podejrzanych.

W sobotę, 13 maja kilkanaście minut po 4:00 z dyżurnym policji w Gnieźnie skontaktował się mieszkaniec osiedla Winiary i powiadomił, że właśnie obserwuje przez okno niepokojącą sytuację. Widząc jak dwaj nieznani mężczyźni zaglądają pod zaparkowane samochody, podejrzewał, że mogą na przykład chcieć ukraść katalizator.

Reakcja dyżurnego i pełniących służbę w terenie policjantów była błyskawiczna. Załogi patrolowe natychmiast pojawiły się we wskazanym miejscu. Auto, którym się poruszali tj. honda accord przemieściło się co prawda w stronę ogrodów działkowych przy ulicy Biskupińskiej ale szybko zostało przez funkcjonariuszy zauważone.

Mężczyźni na widok policjantów powiedzieli, że mają awarię i dolewają do samochodu olej. Obok ich auta stał zaparkowany mitsubishi, pod którym znajdował się lewarek. Oznaczało to, że w chwili interwencji dokonywali kradzieży katalizatora. Po sprawdzeniu ich w policyjnych systemach okazało się, że jeden ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a drugi nie posiada uprawnień do kierowania.

W samochodzie, którym sprawcy przyjechali do Gniezna policjanci zabezpieczyli skradziony wcześniej katalizator i liczne przedmioty i narzędzia mogące służyć do dokonywania przestępstw. Sprawcy – dwaj mieszkańcy Poznania w wieku 38 i 48 lat zostali zatrzymani, po czym trafili do policyjnych cel.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze procesowi z wydziału kryminalnego. Przyjęli zawiadomienie o kradzieży i usiłowaniu kradzieży, wykonali szczegółowe oględziny.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. W Prokuraturze Rejonowej w Gnieźnie zastosowano wobec podejrzanych policyjne dozory.

Źródło: Komenda miejska Policji w Gnieźnie

Previous Prowadzisz szybki tryb życia? Pamiętaj o zagospodarowaniu chwili dla siebie!
Next Jechał Volkswagenem 116 km/h na "pięćdziesiątce"

Może to Ci się spodoba

Odpowie za sprzedaż podrobionych butów

Gnieźnieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli kilkadziesiąt par obuwia z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi odpowie ich 23-letnia właścicielka. Grozi jej

Wypadki drogowe podczas weekendu – ranne zostały dzieci

Od piątku 16 lipca do niedzieli 18 lipca włącznie gnieźnieńska straż pożarna odnotowała 26 interwencji (1 pożar, 25 miejscowych zagrożeń oraz 0 alarmów fałszywych). Spośród 25 miejscowych zagrożeń w powiecie

Chciał wysadzić mieszkanie w powietrze, trafił do aresztu

Na 3 miesiące trafił do aresztu 47-latek, podejrzany o kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec partnerki oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa na mieszkańców kamienicy poprzez wyrwanie pieca gazowego i usiłowanie podpalenia go.

Tragiczne zdarzenia drogowe – nie żyje 70-latek

Policjanci z Gniezna wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Niechanowo – Miroszka. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 70-latek kierujący nissanem z nieustalonej przyczyny zjechał na pobocze

Znalazł kartę i płacił nią za zakupy

43-letni mieszkaniec gminy Kiszkowo – obecnie bez stałego miejsca zamieszkania trafił w ręce kryminalnych z Gniezna jakiś czas po tym, jak znalazł kartę bankomatową i za jej pomocą 29 razy

Policjanci zabezpieczyli kolejne podróbki

Już po raz kolejny policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Witkowa zabezpieczyli podrobioną odzież znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę około

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź