Dobra pomoc drogowa, czyli jaka?

Dobra pomoc drogowa, czyli jaka?

Pech na drodze ma to do siebie, że dopada podróżujących w najmniej oczekiwanym momencie. Awaria samochodu, przebita opona, brak paliwa czy kolizja – to tylko kilka z sytuacji, które mogą stanowić przesłankę do wezwania pomocy drogowej. Wybór odpowiedniej firmy świadczącej pomoc jest w takiej sytuacji kluczowa. Czasu nie cofnie, jednak pomoże naprawić usterkę, a w wielu przypadkach także kontynuować podróż. Podpowiadamy, jak wybrać i czym jest dobra pomoc drogowa. Konin daje możliwość wyboru jednej z kilku firm.

1. Pomoc drogowa – zakres oferty

2. Dostępność i czas realizacji usługi

3. Lokalizacja i zakres pomocy

4. Koszty

Najwięcej informacji na temat tego, co oferuje pomoc drogowa, znajdziemy na stronie internetowej firmy świadczącej takie usługi, na przykład na https://www.dzwigijaniak.pl/.

Pomoc drogowa – zakres oferty

W pierwszej kolejności warto zweryfikować, na jaką pomoc w przypadku awarii pojazdu można liczyć. Firmy oferujące pomoc drogową mają rozmaity zakres działań. W niektórych przypadkach w grę wchodzi wyłącznie holowanie pojazdów lub usługi transportu pojazdów za pomocą lawety, czasami zaś z pomocą drogową wiąże się także naprawa na miejscu awarii, dostarczenie paliwa czy inne potrzebne usługi. Ważne, aby wybrać firmę, która będzie w stanie zaoferować pomoc adekwatną do Twoich potrzeb.

Dodajmy, że niektóre firmy oferują wsparcie wyłącznie, gdy chodzi o auta osobowe, inne zaś mają odpowiedni sprzęt – usługi dźwigowe czy transport HDS – by pomóc także kierowcom samochodów ciężarowych.

Dostępność i czas realizacji usługi

Jeśli kiedykolwiek znaleźli się Państwo w awaryjnej sytuacji, o której mówimy, z pewnością doskonale wiecie, jak duże znaczenie ma szybki dojazd. Pomoc drogowa powinna być dostępna o każdej porze dnia i nocy, ponieważ awaria samochodu może zdarzyć się w najmniej spodziewanym momencie. Oczywiście, nie zawsze problem zaskakuje nas w nocy czy w weekend – lepiej jednak w tym przypadku dmuchać na zimno. Przed wyborem dostawcy sprawdź, jakie są godziny pracy firmy oraz jak szybko potrafią zareagować na wezwanie. Im krótszy czas reakcji, tym szybciej będziesz mógł wrócić do drogi.

Lokalizacja i zakres pomocy

Przed wyborem pomocy drogowej, warto również sprawdzić, czy rozpatrywana firma działa w określonej okolicy. Niektóre firmy mają określony obszar działania, dlatego warto upewnić się, że dany dostawca obsługuje właśnie interesujący region. Niekoniecznie jest tak, że będzie to teren, na którym znajduje się siedziba firmy. Na przykład jeśli w obszarze działania ma pomoc drogowa Konin, często świadczy usługi nie tylko w mieście i jego najbliższych okolicach, ale również na autostradzie A2 oraz niemal każdej drodze w okolicach Konina i Wielkopolski.

Główne szlaki komunikacyjne Polski nie będą nastręczały trudności ze znalezieniem szybkiej i sprawnej pomocy drogowej, natomiast w innych lokalizacjach może to wymagać nieco więcej wysiłku.

Koszty

Koszty usług pomocy drogowej mogą się różnić w zależności od regionu kraju, cennika konkretnej firmy i rodzaju świadczonej pomocy. O cennik danej firmy warto dopytać przed podjęciem decyzji o wezwaniu jej na miejsce zdarzenia. To ważne, by wiedzieć, ile będzie kosztować konkretne działanie, takie jak holowanie czy naprawa na miejscu albo inne działania niezbędne do przywrócenia sprawności auta.

Pamiętajmy, że nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo i komfort na drodze, dlatego warto zadbać o to, aby mieć zaufanego dostawcę pomocy drogowej, który będzie w stanie szybko i skutecznie pomóc w razie potrzeby.

Previous Nagrobki Poznań - co warto wiedzieć?
Next Offside.pl - Twoje Miejsce na Mecze na Żywo

Może to Ci się spodoba

Nowe zapisy na Bransoletki życia dla Seniorów

Miasto Gniezno kolejny już, piąty rok przy współpracy z firmą SiDLY Sp. z o.o. realizuje program Teleopieki dla Seniorów, w ramach którego zakwalifikowane osoby nieodpłatnie otrzymały cieszące się dużym zainteresowaniem Bransoletki Życia. Bransoletki

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem

Digital Kids, czyli cyfrowy plac zabaw w Bibliotece

Digital Kids, czyli cyfrowy plac zabaw w Bibliotece oficjalnie otwarty! Biblioteczna maskotka Myszka Marcysia z pomocnicami przecięła wstęgę, na otwarcie zabrzmiały jakże aktualne “Bajki robotów” Lema. Potem kuleczki Gravitraxa potoczyły się pokazując,

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

Funeralia Lednicko-Gnieźnieńskie

W Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie 18 i 19 maja 2022 roku odbyła się ogólnopolska Konferencja Naukowa Funeralia Lednicko-Gnieźnieńskie, spotkanie 22, Uniwersalizm i różnorodność. Grób w badaniach interdyscyplinarnych. Organizatorami Konferencji byli: Polskie Towarzystwo

Rośniemy razem z książkami

„Czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i rozbudzają wyobraźnię. Wspólna lektura może

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź