Nagrobki Poznań – co warto wiedzieć?

Nagrobki Poznań – co warto wiedzieć?

Wiele osób zwraca ogromną uwagę na jak najwyższą jakość nagrobka. Cechy charakterystyczne wyglądu nagrobka ustala się bezpośrednio w zakładzie pogrzebowym. Korzystać można z autoryzowanych projektów nagrobków lub poprosić o zaprojektowanie dedykowanego rozwiązania. Obecnie bardzo popularne są nagrobki granitowe, ale sporo osób decyduje się także na nagrobki marmurowe. Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury naszego artykułu. 

1. Nagrobki Poznań – jak wybrać najlepsze?

2. Rodzaje nagrobków

3. Legalność wzoru nagrobka

Nagrobki Poznań – jak wybrać najlepsze?

Jeśli interesuje Cię temat nagrobki Poznań, na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto sprawdzać, czy wzory są chronione prawem autorskim. Warto unikać kamieniarza dopuszczającego się kopiowania nagrobków. Polecanym producentem jest znana firma nagrobki.

Rodzaje nagrobków

Istnieje wiele rodzajów nagrobków, z których każdy ma swoje unikalne cechy i styl. Oto kilka popularnych rodzajów nagrobków:

  1. Nagrobek płaski – jst to niski, płaski kamień umieszczony na poziomej powierzchni ziemi. Zazwyczaj ma gładką powierzchnię i jest umieszczony na cokole lub betonowej podstawie. Nagrobki płaskie są proste w formie i łatwe do pielęgnacji. Mogą to być na przykład nagrobki pojedyncze lub zbiorowe.
  2. Nagrobek pionowy – nagrobki pionowe to pionowo ustawione kamienne płyty. Mogą mieć różne kształty, takie jak prostokąt, trapez, serce lub inne. Zwykle są większe niż nagrobki płaskie i mają więcej miejsca na grawerowanie napisów i wzorów.
  3. Nagrobki w kształcie krzyża są powszechne w tradycji chrześcijańskiej. Mogą mieć różne rozmiary i style, od prostych krzyży po bardziej ozdobne wzory. Krzyże mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak kamień, metal czy drewno.
  4. Figuralne nagrobki przedstawiają rzeźby lub reliefy, które prezentują postacie ludzkie, aniołów, symboliczne motywy lub sceny z życia zmarłego. Mogą mieć artystyczne i dekoracyjne detale, które nadają im indywidualny charakter.
  5. Nagrobki kolumnowe mają formę kolumn lub słupów, które są umieszczone na cokole lub podstawie. Często są ozdobione rzeźbionymi detalami, takimi jak kariatydy lub korony.

Legalność wzoru nagrobka

Niewiele osób wie, że warto zadbać o to, żeby wzór nagrobka był legalny. Można znaleźć nagrobki na cmentarzach całego kraju wykonane przez lokalnych kamieniarzy, którzy nie mają pozwolenia na wykorzystanie danego projektu nagrobka. W ten sposób można nie uniknąć roszczeń prawnych autorów. Jak sprawdzić, czy projekty nagrobków zawarte w galerii zakładu pogrzebowego są legalne? Zawsze warto o to dopytać i w razie wątpliwości zlecić indywidualny projekt nagrobka.

Previous Jak wybrać zakład pogrzebowy – praktyczne wskazówki
Next Dobra pomoc drogowa, czyli jaka?

Może to Ci się spodoba

Jak wybrać zakład pogrzebowy – praktyczne wskazówki

Śmierć bliskiej osoby to trudne doświadczenie, które niesie ze sobą mnóstwo wyzwań – zarówno emocjonalnych, jak i związanych z organizacją pogrzebu. Jedną z ważnych decyzji, jakie trzeba podjąć w tym

Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa

W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Nowe stacje naprawy rowerów w powiecie gnieźnieńskim

Słoneczna pogoda skłania wiele osób do aktywności na świeżym powietrzu. Rower to popularny i ekologiczny środek transportu. W ostatnim czasie coraz chętniej wykorzystujemy go podczas weekendowych wycieczek czy w drodze

Małopolscy policjanci zabezpieczali „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR”

Od 29 lipca do 4 sierpnia 2017 roku na terenie woj. małopolskiego odbyło się pięć etapów „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR” – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce. W

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź