Wyjątkowe odwiedziny w Przedszkolu Nr 8
Wszyscy doskonale wiemy, że Święty Mikołaj odwiedza dzieci w każdym miejscu na całym świecie. W tym roku 6 grudnia przybył również do naszego przedszkola z workiem pełnym prezentów. Niestety pandemia pokrzyżowała plany i nie mogliśmy się jednocześnie wszyscy spotkać. W małym gronie razem z dostojnym gościem obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez dzieci sześcioletnie z oddziału III.
Opowiadało ono historię życia i działalności św. Mikołaja z Miry. Z niego dowiedzieliśmy się, że Święty Mikołaj ma na ziemi wielu pomocników. Dla niektórych było zaskoczeniem, że każdy z nas też może zostać świętym Mikołajem robiąc dobre uczynki i dzieląc się z innymi tym, co mamy. Podczas tej wizyty chętne i odważne dzieci miały możliwość zamienić z nim kilka słów.
Przybysz bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące reniferów, sań i Elfów. Z uśmiechem przyjmował badawcze spojrzenia najmłodszych dzieci sprawdzające jego prawdziwość. Na zakończenie spotkania św. Mikołaj zostawił dla każdego upominek i obiecał, że wróci do nas za rok.
Po czym udał się do oczekujących go dzieci w pozostałych grupach, które czekały na jego wizytę. Oczekiwana przez cały rok wizyta świętego Mikołaja minęła bardzo szybko w miłej atmosferze i wszystkim przyniosła dużo radości.
Źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie
Może to Ci się spodoba
Głośne czytanie i baśnie afrykańskie
Drodzy rodzice, oto okazja, aby nadstawić uszu i skorzystać z propozycji Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Książnica zaprasza najmłodszych na głośne czytanie i opowiadanie bajek i baśni. Chodzi dokładnie o dwa realizowane cykle, na których mile
30. finał WOŚP! Orkiestra zagra także w Gnieźnie
Już 30 stycznia zagra w Gnieźnie (i w całej Polsce) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! To już 30. finał tej wspaniałej, charytatywnej akcji, więc także w Pierwszej Stolicy nie może zabraknąć atrakcyjnego programu. W
Prezydencki Dzień Dziecka pełen atrakcji
4 czerwca warto zarezerwować sobie trochę czasu i odwiedzić Stadion przy ulicy Strumykowej. Odbędzie się tam Prezydencki Dzień Dziecka, w programie którego zaplanowano wiele zabaw dla małych i dużych. Impreza rozpocznie się o
Ferie w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna
Od poniedziałku, 17 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe, będzie więcej wolnego czasu także na czytanie i wizyty w miejskiej książnicy. Przy okazji tych odwiedzin można skorzystać z propozycji przygotowanych przez bibliotekarki na czas
Klub Plastyka działa w MOK już 40 lat
10 września na dziedzińcu Starego Ratusza odbyło się uroczyste otwarcie jubileuszowej wystawy Klubu Plastyka działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury. W wydarzeniu wzięli prawie wszyscy obecni klubowicze, a także rodziny i przyjaciele naszych malarzy.
Wyniki konkursu na miejską kartkę świąteczną
Przedstawiamy wyniki konkursu na miejską kartkę świąteczną, na który wpłynęło aż 178 prac z całego miasta, czyli o 108 więcej niż w roku ubiegłym! Pierwsze miejsce zdobył rysunek ośmioletniej Patrycji Rybackiej ze Szkoły


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!