Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników
Dzisiaj (20 lipca br.) w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przybyli na nią m. in. pełniący obowiązku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki, Prokurator Okręgowy w Krakowie Rafał Babiński,Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, reprezentujący Prezydenta Miasta Krakowa sekretarz miasta Paweł Stańczyk, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Bogdan Klimek, Przewodnicząca Komisji Praworządności Rady Miasta Krakowa Agata Tatara i duszpasterz małopolskiej policji, ks. kanonik Krzysztof Bogdał. Wśród zgromadzonych nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych i instytucji współpracujących na co dzień z Komendą Miejską Policji w Krakowie, a także byłych Komendantów Miejskich Policji w Krakowie- Andrzeja Czopa, Andrzeja Skowrońskiego i Wadima Dyby.
Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Było wśród nich dwóch oficerów starszych. Młodszymi inspektorami zostali Grzegorz Kęs, Komendant Komisariatu Policji VI oraz Gerard Kuś, Komendant KP VII. Komendant Miejski Policji w Krakowie wręczył także wyróżniającym się pracownikom policji pamiątkowe statuetki. Wśród dzięsięciu pań aż osiem reprezentowało krakowskie komisariaty.
Insp. Rafał Leśniak szczególne podziękowania przekazał instytucjom współpracującym z Komendą Miejską Policji w Krakowie, od lat wspierającym krakowską policję.
– Dzięki Waszemu wsparciu, także finansowemu, łatwiej nam pracować- powiedział insp. Rafał Leśniak.
Życzenia i podziękowania ze strony miejskiego samorządu Krakowa i samych krakowian złożył przewodniczący Bogusław Kośmider, który podkreślił dobrą ocenę działań krakowskiej policji.
Na koniec głos zabrał pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki. Złożył gratulacje awansowanym policjantkom i policjantom, dziękując za profesjonalną służbę. Zwrócił uwagę również na wsparcie pracowników, dzięki którym cele nałożone na policję realizowane są prawidłowo.
Kilku krakowskich policjantów odebrało awanse i odznaczenia wcześniej, podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się dwa dni wcześniej w Oświęciumiu.
Może to Ci się spodoba
Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów
W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy
Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!
1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że
Klub Seniora z fotowoltaiką
Jeszcze w tym miesiącu (maj 2023) rozpocznie się budowa instalacji fotowoltaicznej na budynku Gnieźnieńskiego Klubu Seniora. Jest to darowizna, jaką otrzymało Miasto Gniezno od Fundacji ERGO cares. 15.05.2023 r. w Urzędzie Miasta
Digital Kids, czyli cyfrowy plac zabaw w Bibliotece
Digital Kids, czyli cyfrowy plac zabaw w Bibliotece oficjalnie otwarty! Biblioteczna maskotka Myszka Marcysia z pomocnicami przecięła wstęgę, na otwarcie zabrzmiały jakże aktualne “Bajki robotów” Lema. Potem kuleczki Gravitraxa potoczyły się pokazując,
Jak zrobić oczko wodne z wodospadem?
Wykonanie oczka wodnego z wodospadem własnymi rękami jest dość łatwe – potrzebujesz tylko trzech głównych elementów: zbiornika magazynowego, pompy i zasilacza. A nawet najmniejszy wodospad, umiejętnie wpisany w krajobraz letniego
Policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek podrobionego towaru
Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KPP w Krakowie wraz z kolegami z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli podrobiony towar w postaci: 395 opakowań końcówek wymiennych
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!