Paczkomat z grafiką historyczną? To możliwe!
Paczkomaty są nierozerwalnym elementem nie tylko przestrzeni publicznej ale także ogniwem e-commerce. Kolejne miejsca odbioru i nadawania paczek rosną niczym grzyby po deszczu, tym bardziej że do ich posadowienia nie potrzeba zgód budowlanych, a czasem nawet prądu.
Pojawiają się jednak głosy, że paczkomaty zaburzają swoją estetyką przestrzeń miejską. W Pierwszej Stolicy Polski na ten problem rozwiązanie znalazł Jarosław Grobelny – Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, który zaproponował firmie InPost – Paczkomaty, Kurier umieszczenie na nowym paczkomacie przy ul. Lecha grafik związanych z naszą historią.
Motywy zostaną zaprojektowane przez Jarosława Grygucia, naszego lokalnego artystę grafika; którego w Gnieźnie wszyscy dobrze znamy. Oczywiście wszystko w porozumieniu z Wojewódzkim oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków – gdyż gnieźnieńska starówka jest objęta nadzorem tych dwóch instytucji.
Źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie
Może to Ci się spodoba
Ferie w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna
Od poniedziałku, 17 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe, będzie więcej wolnego czasu także na czytanie i wizyty w miejskiej książnicy. Przy okazji tych odwiedzin można skorzystać z propozycji przygotowanych przez bibliotekarki na czas
Wystawa w IKE
Historia nieosądzonej dotąd zbrodni i jej ofiary, poznańskiego dziennikarza są tematem wystawy, którą można oglądać na Dziedzińcu Instytutu Kultury Europejskiej UAM przy ul. Kostrzewskiego 5-7 w Gnieźnie. Przygotowana na 30. rocznicę porwania i zamordowania
Wystawa fotografii z okazji 90. urodzin Henryka Maćkowiaka
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotografii z okazji 90. urodzin Henryka Maćkowiaka. Uroczystość rozpocznie się w najbliższą środę, 14 czerwca, o 18.00 w Starym Ratuszu, Gniezno, ul Chrobrego 41. W programie minikoncert wnuczki
Klub Plastyka działa w MOK już 40 lat
10 września na dziedzińcu Starego Ratusza odbyło się uroczyste otwarcie jubileuszowej wystawy Klubu Plastyka działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury. W wydarzeniu wzięli prawie wszyscy obecni klubowicze, a także rodziny i przyjaciele naszych malarzy.
Wernisaż wystawy „Co mi w duszy gra – cisza”
Wystawa „Co mi w duszy gra – cisza” została zorganizowana we współpracy z Gnieźnieńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Na jej rozpoczęcue zapraszamy do sali Starego Ratusza 10 czerwca 2022 roku, o 12.00. Fotografie zostały
Lato już za rogiem – zbliża się Królewski Festiwal Artystyczny 2023
Tegoroczny Królewski Festiwal Artystyczny rozpoczną Dni Gniezna, a konkretnie dwa koncerty – Organka i Kinniego Zimmera. Po przerwie powraca Koronacja Królewska, która tradycyjnie odbędzie się na placu św. Wojciecha i zgromadzi wielu rekonstruktorów.


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!